Wywóz gruzu – na czym polega?

Wywóz gruzu odbywa się inaczej niż pozbycie się śmieci komunalnych. Jest to spowodowane tym, że gruz może zawierać elementy, które ciężko zneutralizować. Gruz również podlega recyklingowi. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat. 

Wywóz gruzu – na czym polega? 

Wywóz gruzu jest jedną z metod pozbycia się odpadów budowlanych. Wynajem kontenera na gruz umożliwia ich wywóz w odpowiednie miejsce. Takim wynajmem zajmują się profesjonalne firmy. Przed wyborem kontenera należy zastanowić się, jaka pojemność będzie dla nas wystarczająca. Pracownik zajmujący się wynajmem może również zapytać o rodzaj odpadów. Możliwy jest wynajem kontenera na odpady budowalne, kontener na gabaryty, kontener na papę czy kontener na zmieszane odpady opakowaniowe. Dostarczony pojemnik do wywozu gruzu zostanie dostarczony na miejsce we wskazanym terminie. Pozostanie on na naszej posesji do czasu, na jaki się umówimy, a następnie uzupełniony zostanie odebrany przez firmę.

Wywóz odpadów pobudowlanych – co się z nimi dzieje?

Odpady budowlane po odebraniu zostają poddane utylizacji. Wiele firm, które oferuje wynajem kontenerów zajmuje się też utylizacją specjalnymi maszynami, które są do tego przeznaczane. Proces ten wymaga selekcji, czy odpady komunalne nadają się do tego oraz następnie czysty gruz należy dokładnie pokruszyć. Taki gruz może ponownie zostać użyty, podczas budowy chodników, alejek czy parkingów. Natomiast ilość odpadów, których nie da się wykorzystać wywozi się na składowisko odpadów.

Wywóz gruzu Kraków

Wywóz gruzu Kraków oraz okolice to sposób na pozbycie się niechcianego gruzu. Wywóz odpadów pobudowlanych pozwoli na pozbycie się niechcianego problemu raz na zawsze. Skutecznie, szybko oraz na czas. Wystarczy zadzwonić bądź napisać, a wywóz gruzu w Krakowie będzie możliwy. Czasami mamy problem, ponieważ nie wiemy, do jakiego pojemnika wrzucić śmieci. Dlatego o te sprawy, warto zapytać specjalistów. Do niektórych pojemników wolno wrzucać wełnę mineralną, papę czy folie. Natomiast inne kontenery nie są do tego przystosowane.

Utylizacja odpadów – jaką wielkość pojemnika wybrać?

Jeżeli chodzi o rozmiar kontenera, trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów, które pomogą dobrać rozmiar. Na pewno należy zwrócić uwagę na rodzaj odpadów, ilość odpadów do usunięcia czy rozmiar materiałów. Zanim zdecydujemy się na wynajem należy uporządkować to co chcemy tam wrzucić. Dzięki temu będziemy wiedzieć ile posiadamy odpadów i czy potrzebujemy większego, czy mniejszego pojemnika. Bardzo często dochodzi do sytuacji, że ludzie nie wykorzystują w pełni rozmiaru kontenera.

Najczęstsze wymiary, na jakie można trafić to kontener 2 m sześcienne. Na pewno będzie to optymalne rozwiązanie, jeśli chodzi o mały remont. Do takiego kontenera można wrzucać zarówno lekkie i ciężkie odpady budowlane. Takie jak gruz, płytki ceramiczne czy folie.

Istnieją również kontenery 4-5 m sześciennych. Takie kontenery są często spotykane w miastach, można w nich umieścić odpady budowlane, odpady opakowaniowe.

Kolejnym przykładem są kontenery 7-8 m sześciennych Wrzuca do nich się odpady z gruzu, odpady budowalne. Sprawdzą się przy remoncie lokalu handlowego. Często można znaleźć je na ulicach miast. Kontener 14 metrów sześciennych używany jest przy większych budowlach, gdzie powstaje duża ilość odpadów. Sprawdza się tez w przypadku lekkich odpadów.

Kontener na wywóz odpadów zwykle umieszczany jest na solidnych i płaskich powierzchniach. Nie można składować ich na nierównym podłożu. Zwykle najwygodniej jest umieścić gruz obok domu.