Drużyna hokejowa Re-Plast Unia Oświęcim przegrywa po dogrywce z Ilves Tampere w pierwszym meczu fazy zasadniczej Ligi Mistrzów

Re-Plast Unia Oświęcim, polski zespół hokejowy, rozpoczął fazę zasadniczą Ligi Mistrzów przegranym na wyjeździe meczem. Spotkanie kończyło się wynikiem 3:4 (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1) po dogrywce, a przeciwnikiem naszej drużyny był fiński klub Ilves Tampere.

Od pierwszych minut gry, fińska drużyna pokazała swoją determinację i atakowała z pełną siłą. W dziewiątej minucie meczu, kiedy Hampus Olsson z Re-Plast Unii Oświęcim odsiadywał karę, jeden ze strzałów graczy Ilves o mały włos nie skutkował golem. W szesnastej minucie Olsson ponownie znalazł się na ławce kar. Tuż przed końcem kary, Kasper Bjorkqvist trafił krążek do bramki Unii Oświęcim.

Jednak prowadzenie Ilves nie trwało długo. Zaledwie 56 sekund później Krystian Dziubiński z Unii skorzystał na świetnym podaniu od Henry’ego Karjalainena i wyrównał wynik na 1:1. W dwudziestej szóstej minucie spotkania Dziubiński ponownie pokonał bramkarza Ilves, co dało prowadzenie polskiej drużynie.

Na przestrzeni następnych dziesięciu minut Unia skutecznie obroniła się przed atakami fińskiego zespołu. Linus Lundin kilkukrotnie ratował Unię przed utratą gola, ale w trzydziestej siódmej minucie Otto Latvala z Ilves pokonał go strzałem z bliska. Wynik meczu na koniec drugiej tercji wynosił 2:2.

Po raz kolejny prowadzenie Unii przyniósł Jere Vertanen celując pięknym strzałem w pięćdziesiątej piątej minucie. Jednak rywale zdołali wyrównać, gdy Łukasz Krzemień przebywał na ławce kar. W dogrywce fińska ekipa strzeliła decydującego gola już po 26 sekundach.

W sezonie 2022/23 Ligi Mistrzów nie grała żadna polska drużyna. W poprzedniej edycji wystąpiły GKS Katowice oraz Comarch Cracovia, które zdobyły rok wcześniej Puchar Kontynentalny. Cracovia zajęła trzecie miejsce, a GKS był czwarty.

Historia hokejowej Ligi Mistrzów zaczęła się w 2008 roku, kiedy to triumfowały Lwy z Zurychu. W następnym sezonie rozgrywki zawieszono z powodów finansowych, by reaktywować je w 2014 roku. Pierwszym polskim uczestnikiem była Comarch Cracovia, która zadebiutowała w 2016 roku. Później wzięły udział GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie, jednak żadnej polskiej drużynie nie udało się awansować do fazy pucharowej.

Kolejne starcie Re-Plast Unii Oświęcim w Ligi Mistrzów odbędzie się w sobotę. Polscy hokeiści zmierzą się na własnym lodowisku z niemieckim Eisbaeren Berlin.